Naše začátky

V roce 1992 využil p. Hromek nabídky na odkoupení objektu obchodního domu v Dolních Bojanovicích s úmyslem některé prodejny ponechat a jiné – nové vybudovat. Prodejna s drogerií a průmyslovým zbožím prošla rekonstrukcí a místo objektu textilu byla vybudována prodejna elektra, která v obci úplně chyběla.

Společnost KVART založil p. Hromek v roce 1992  s bratrem, postupně však zadní sklad firmy přebudovali vlastními silami na moderní prodejnu potravin, kde si bratr založil vlastní živnost. Pan Jaroslav Hromek si ponechal firmu KVART s prodejnami drogerie, průmyslového zboží a prodejnu elektra. Prodejna elektrospotřebičů se brzy stala nejvíce prosperující. S postupným rozvíjením trhu narůstal objem sortimentu zboží, které jsme svým zákazníkům samozřejmě chtěli nabízet. Jednopatrová budova a její prostory už nedostačovaly, proto firma v roce 1996 přistoupila k první přístavbě. Ke stávající budově byl přistaven nový trakt pro rozšíření nabídky elektra a drogerie. Využitím střešních prostor vznikl dostatečný prostor pro administrativu, kanceláře a místnosti pro obchodní jednání. Před otevřením zvětšeného prostoru došlo také k rekonstrukci celého původních prostor obchodního domu. Výměnou podlah, výloh, nátěrem venkovní fasády a celkovou modernizací interiéru se změnil vzhled celého objektu.

Dalším mezníkem v historii firmy byl prodej na splátky. První společností, se kterou jsme uzavřeli smlouvu, byla  společnost  MEDO.  Tento nový druh financování nákupů se okamžitě promítnul v počtu a výši nákupů, stal u zákazníků velmi oblíbeným. V dnešní době prodej na splátky zajišťujeme ve spolupráci se společností CETELEM a HOMECREDIT.

V roce 1999 se na trhu objevila nabídka prodeje pozemku, sousedícího s objektem obchodního domu. Toho společnost okamžitě využila k dalšímu rozšíření prodejní plochy. Odkoupení pozemku a výstavba nového objektu prodejny  proběhla během čtyř měsíců. Za tuto dobu vznikla nová, moderní prodejna s bezbariérovým přístupem, klimatizací a prodejní plochou 150m2.

Do této části byla přemístěna a slavnostně otevřena nová prodejna elektra a ve stávajících prostorách vznikla moderní hobby prodejna se zahradní technikou a vybavením do dílny. Klimatizace byla nainstalována také v ostatních prostorách obchodního domu.

Ve stejném roce byla podepsána smlouva o zastoupení firmy EURONICS. Firma také zakoupila dvě dodávková vozidla a zákazníkům byla poskytnuta služba rozvozu spotřebičů do 30km zdarma.

Novou moderní prodejnu si oblíbili také zákazníci ze širokého okolí a to vedlo majitele k myšlence vybudovat pobočku v některé ze vzdálenějších oblastí Hodoníského regionu.

Jako první byla v roce 2004 otevřena prodejna v Kyjově s prodejní plochou 600m2 pro zákazníky Kyjovského regionu a v dalším roce se firma rozšířila o prodejnu s velikostí prodejní plochy  400m2, ve městě Bzenci.

První pokus o zavedení internetového prodeje prostřednictvím eshopu v roce 2008 byl po 1,5 letech provozu na několik měsíců přerušen.

Důvodem byl krach přepravní společnosti se kterou měla firma mandátní smlouvu. Nicméně od roku 2010 se prodej elektra přes e-shop stal už natrvalo součástí prodejní nabídky firmy.

Nyní, v roce 2014 jsme přistoupili k celkové rekonstrukci stránek internetového obchodu. Eshop má nyní jinou grafickou podobu,došlo k rozšíření funkcí a informací, k celkovému zdokonalení našeho eshopu.

I když se v našem regionu situace na trhu s elektrospotřebiči změnila a  bylo otevřeno několik dalších konkurenčních prodejen, přesto se nám podařilo si svou pozici v tomto odvětví  udržet. Každoroční mírný a dlouhodobý nárust počtu zákazníků se sice ustálil, ale zájem o naše spotřebiče i elektroniku trvá. Svědčí o tom i opakující se rozvozy spotřebičů zákazníkům na stejnou adresu.

 Jedním z našich priorit jsou bezplatné služby a péče o zákazníka.

Při zakoupení rozměrnějšího spotřebiče zdarma poskytujeme tyto služby: - rozvoz spotřebičů do vzdálenosti 30km, vynesení spotřebiče do bytu, jeho vybalení a základní zapojení na místě jemu určeném.Náš pracovník vám také podá instrukce základní obsluhy spotřebiče. Odvoz starého spotřebiče je pro nás samozřejmostí.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.